Čínský trh s chytrými telefony zaznamenal loni poprvé po osmi letech propad

Čína loni zaznamenala pokles prodeje chytrých telefonů o 4,9 % na 444,3 milionu přístrojů. Jde tak o první pokles od roku 2009. Informace vycházejí podle deníku Financial Times z předběžných údajů výzkumné společnosti IDC.

Čína je největším trhem s chytrými telefony na světě. Na globálním odbytu smartphonů se podílí zhruba jednou třetinou. Podle řady analytiků stojí za nynějším poklesem poptávky skutečnost, že spotřebitelé nejsou ochotni měnit starší přístroje za nové tak často jako v minulosti, píše Financial Times.

Čínskému trhu loni dominovali domácí výrobci. Jedničkou byla společnost Huawei, za kterou následovaly firmy Oppo, Vivo a Xiaomi. „Malá vylepšení, která čínští výrobci smartphonů provedli ve své nabídce, loni nebyla dostatečná k tomu, aby přiměla spotřebitele výrazněji utrácet za nové modely,“ uvedl jeden z analytiků společnost IDC.

Americký technologický gigant Apple obsadil v Číně celkově až pátou příčku, dominoval však na čínském trhu s luxusními telefony v ceně přes 600 dolarů (zhruba 12 200 korun), vyplývá z údajů IDC.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínský trh s chytrými telefony zaznamenal loni poprvé po osmi letech propad Foto: Sun_Shine / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. CDU/CSU a SPD se domluvily na koaliční smlouvě

    Společnost ·

    Německo s největší pravděpodobností povede opět velká koalice. Konzervativní unie CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové a sociální demokracie (SPD) se podle informací ser…

  2. Měla by EU fungovat jako rodina?

    Společnost ·

    Evropská unie je pro Chorvatsko symbolem míru a růstu, projekt ale nemůže fungovat bez solidarity mezi všemi členskými státy. Na úvod dnešní plenární rozpravy v Evrops…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.