Čínská společnost Lenovo dokončila akvizici Motoroly

Čínská společnost Lenovo Group dokončila převzetí amerického výrobce mobilních telefonů Motorola. Jeho dosavadní majitel, technologická firma Google, inkasuje 2,91 miliardy dolarů (64 miliard Kč).

Díky akvizici Motoroly se Lenovo, které je od roku 2013 největším světovým výrobcem počítačů, posune na třetí příčku mezi producenty smartphonů.

Podle agentury Reuters dokazuje akvizice Motoroly snahu firmy Lenovo rozšířit svoji působnost do dalších technologických oblastí a upevnit svoji pozici mezi globálními výrobci chytrých telefonů.

Kupní cena 2,91 miliardy dolarů, kterou Lenovo za Motorolu zaplatí, odpovídá necelé čtvrtině částky, kterou za stejnou společnost před dvěma lety zaplatil jeho dosavadní vlastník Google. Důvodem je jednak to, že se Googlu nepodařilo zastavit dlouhodobý propad prodejů Motoroly, na druhé straně si Google na základě dohody s Lenovem ponechá řadu patentů, které tvořily významnou část hodnoty společnosti Motorola.

Zdroj: Lenovo, Reuters, ČTK

Čínská společnost Lenovo dokončila akvizici Motoroly Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.