Čínský premiér nabídl investice do infrastruktury EU, chce udržet Řecko v eurozóně

Čínský premiér Li Kche-čchiang v pondělí vyzval k udržení zadluženého Řecka v eurozóně. Slíbil také čínské investice do infrastruktury Evropské unie. Čínský ministr zahraničí navíc uvedl, že eurozóna má podle něj dostatečné schopnosti k vyřešení řecké dluhové krize.

„Je to v zájmu Číny. Rádi bychom, aby Řecko zůstalo v eurozóně. Vyzýváme mezinárodní věřitele, aby dosáhli dohody s řeckou stranou,“ uvedl Li na konferenci před summitem Evropské unie a Číny v Bruselu. Podle čínských médií rovněž slíbil, že se Čína nebude zbavovat dluhopisů členských zemí eurozóny, píše agentura Reuters.

Čína podle jejího premiéra naopak hodlá investovat do plánu předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera, který má v příštích třech letech získat ze soukromých a veřejných investic až 315 miliard eur (8,6 bilionu korun). „Jsme připravení pracovat s Evropou na posílení investiční spolupráce,“ uvedl Li. „Čína chce spolupracovat na investičním programu EU a dosáhnout průlomu v rozvoji infrastruktury,“ dodal.

Zdroj: ČTK

 

Čínský premiér nabídl investice do infrastruktury EU, chce udržet Řecko v eurozóně Foto: ČTK/AP/Virginia Mayo: Čínský premiér Li Kche-čchiang

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.