Čínský internetový obchod Alibaba se zajímá o pozemky v Chebu

Čínský internetový prodejce Alibaba má zájem o pozemky v chebské průmyslové zóně. Podle místostarosty Chebu Pavla Hojdy (KSČM) firma uvažuje o přesunu z Německa. Na druhé etapě obsazení průmyslové zóny o rozloze přes 30 hektarů spolupracuje město s developerskou společností Accolade.  

Jednání s čínským investorem jsou ale teprve na počátku. „V současné době má firma hlavní pobočku v Německu u Frankfurtu. Ale uvažují o přesunu do České republiky do Chebu. I proto, že máme blízko dálnici a že je to blízko i do Německa a jsou zde levnější náklady,“ uvedl Hojda.

Průmyslová zóna v Chebu je nejúspěšnější v Karlovarském kraji. Má zatím rozlohu asi 40 hektarů a zaměstnává na 1 000 lidí. Její rozšíření by mohlo přivést další investory, a to jak výrobní podniky, tak i logistické nebo obchodní firmy.

Proti původním předpokladům se zasíťování druhé etapy parku prodražilo o některé vícenáklady, například posílení plynovodu. To bylo provedeno právě po dohodě s developerskou firmou Accolade, která bude celou druhou etapu parku nabízet místo měst. Dohromady zasíťování přišlo na 43 milionů korun.

Pokud by se podařilo do chebského parku získat největší čínský internetový obchod Alibaba, který je srovnatelný s jeho americkým konkurentem Amazon, posílilo by to i prestiž parku. Největší čínský internetový prodejce Alibaba Group Holding jen za první fiskální čtvrtletí zvýšil tržby o 28 procent na 3,27 miliardy dolarů (79,2 miliardy Kč). Jde přitom o nejnižší růst za poslední tři roky.

 

Zdroj: ČTK

 

Čínský internetový obchod Alibaba se zajímá o pozemky v Chebu Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.