„Čínské firmy si potrpí na to, jak působí na své budoucí partnery,“ říká Tomáš Hülle

Čína a čínští investoři se ve vztahu k České republice skloňují stále častěji. Příkladem může být Šanghajská společnost CEFC, která v tuzemsku letos získala 60procentní podíl ve fotbalovém klubu Slavia Praha nebo část akcií letecké společnosti Travel Service. Hlavním důvodem, proč společnost kupuje česká aktiva, je podle prezidenta fóra Czech China Entrepreneurs   Tomáše Hülleho budování pověsti.

„Čínské firmy si potrpí na to, jakým způsobem jsou viděny v očích svých budoucích a současných partnerů. Musím říct, že ty investice, které zde udělala CEFC se mi libí, ale říkám to s výhradou toho, že neznám ekonomiku za těmi investicemi. To znamená spíše z pohledu zaměření mi smysl určitě dávají,“ řekl Hülle v pravidelném pořadu Tržní okénko hlavnímu ekonomovi finanční skupiny Roklen Lukášovi Kovandovi. Hülle skrze svou organizaci pomáhá největším čínským firmám prosazovat se v České republice.

Opačným směrem, tedy prosadit českou firmu v Číně, pomáhá Hülle v případě, že se jedná o jedinečnou firmu. „Neděláme poradenství, ale opravdu se snažíme konkrétně pomoci s business casem, aby ta firma mohla úspěšně působit v Číně ne za rok ale za 5, 10, nebo 20 let,“ řekl.

Navzdory napjaté ekonomické situaci v Číně, které přihlíží celý svět, vidí Hülle stále v tamním hospodářství několik příležitostí. Podnikatelům, kteří by chtěli proniknout na čínský trh ale nedoporučuje vytyčit si jako hlavní prioritu znalost jazyka. „Ve chvíli, kdy člověk pochopí čínskou mentalitu, kulturu, prostředí, tak je schopný uspět i bez znalosti čínštiny. Co je naprosto klíčové, bez čeho člověk není schopný v Číně nikdy uspět, jsou relevantní partneři, kontakty, osoby, které s tím byznysem pomůžou,“ řekl na rádiu Zet Hülle.

 

Pořad Tržní okénko je pravidelný magazín rádia Zet. Hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda v něm se svými hosty mluví o aktuálním ekonomickém dění.

Nejnovější díl pořadu, ve kterém byl hostem prezident fóra Czech China Entrepreneurs Tomáš Hülle, si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

„Čínské firmy si potrpí na to, jak působí na své budoucí partnery,“ říká Tomáš Hülle Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.