Čínský film natočený v Praze přitáhne nové turisty, říká manažer CzechTourism

Podle agentury CzechTourism by měl nový čínský film „Jen my víme kde“, který se natáčel v Praze, přivést do české metropole vyšší počet čínských turistů. „Myslím, že reálně lze očekávat nárůst v řádu desítek procent oproti dnešnímu stavu,“ tvrdí projektový manažer agentury CzechTourism pro filmovou turistiku Jiří Dužár.

Nejdůležitějším faktorem, který vede agenturu k předpokladu, že nový film ovlivní budoucí počty čínských turistů v Česku je, že „ve filmu Praha hraje Prahu, což nebývá až tak obvyklé. Ve většině filmů totiž české lokace zaskakují za jiná místa ve světě,“ řekl pro Zet Dužár. Velvyslanectví České republiky v Pekingu uvádí, že Číňané už týden před oficiální distribuční premiérou, která se uskuteční 10. února, skoupili na film přes půl milionu vstupenek.

„K nejvyššímu nárůstu počtu turistů dochází většinou v období jednoho až dvou let od premiéry,“ řekl Dužár. Například rok po premiéře úspěšného korejského seriálu Milenci v Praze, který přinášel pohled do exteriérů historické části českého hlavního města, se podle Dužára zvýšil počet jihokorejských turistů v metropoli až o 60 procent.

Číňané patří mezi cestovatele, kteří v Praze utratí nejvíce peněz na osobu. Mohou tak částečně nahradit pokles návštěvníků z Ruska, jejichž počet za první tři čtvrtletí loňského roku klesl o více než 9 procent v souvislosti s propadem rublu a dopady hospodářských sankcí.

 

Záznam celého rozhovoru s Jiřím Dužárem o vlivu filmů na návštěvnost turistických destinací si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

Čínský film natočený v Praze přitáhne nové turisty, říká manažer CzechTourism Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Daimler v lednu prodal rekordní počet Mercedesů

    Byznys ·

    Německý automobilový koncern Daimler v lednu zvýšil prodej luxusních osobních aut Mercedes-Benz o téměř 14 procent na rekordních 125 865 vozů. Daimler uvedl, že prodej…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.