Čínský film, natočený v Praze, může podle agentury Bloomberg přilákat do Čech tisíce nových turistů

Romantický čínský film „ Jen my víme kde ,“ který se odehrává v Praze, může zvýšit zájem čínských turistů o Českou republiku. Ti patří podle agentury Bloomberg mezi návštěvníky, kteří v Praze nejvíce utrácejí na osobu a mohli by nahradit pokles ruských turistů, kteří omezili cestování kvůli prodpadu rublu.

„Film má potenciál oslovit miliony čínských diváků a my očekáváme velký vliv na počty návštěvníků,“ citovala agentura Bloobmerg Jiřího Duzara, hlavního projektového manažera CzechTourism pro filmovou turistiku. Ten odhadl nárůst čínských turistů o desítky tisíc.

Počet návštěvníků z Číny vzrostl podle údajů Českého statistického úřadu za posledních deset let desetinásobně. Čínané patří mezi ty, kteří v Praze utratí nejvíce peněz na osobu. Mohou tak částečně nahradit pokles turistů z Ruska, kteří omezili cestování kvůli propadu rublu a kvůli hospodářským sankcím.

Podle ČSÚ vzrostl počet čínských turistů cestujících do České republiky za první tři čtvrtletí loňského roku o 22 procent na 163 589. Počet ruských turistů se za stejné období snížil o 9,3 procenta na 545 486. 

Film natočila režisérka  Jinglei Xu a hrají v něm kromě čínslých herců i Gordon Alexander a Jana Podlipná. Hudbu složil Varhan Orchestrovič Bauer.

Děj filmu se odehrává na pozadí kulis Starého Města a hlavní hrdinkou romantického příběhu je čínská dívka, která odjede studovat do Prahy, kde kdysi žila její babička. Pátráním po minulosti babičky se proplétá retrospektivní příběh, opředený záhadami. V hledání minulosti hrdince pomáhá čínský mladík a obě postavy se postupně sbližují. 

Jen my víme kde Prahu podle databáze csfd.cz zobrazuje jako mezinárodní kulturní metropoli a místo, kde se potkávají studenti z celého světa. Podle Bloomberg bude film uveden do kin 14. února, tedy v den svatého Valentýna, který se v anglosaských zemích slaví jako den zamilovaných. 

 

Zdroj: Bloomberg, imdb.com, Zet

Čínský film, natočený v Praze, může podle agentury Bloomberg přilákat do Čech tisíce nových turistů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.