Čínská ekonomika ve 3. čtvrtletí zpomalila růst na 6,8 %

Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí rostla pomaleji, když zpomalila na 6,8 %. Potvrdilo se tak očekávání. V rámci uplynulých dvou čtvrtletích růst odpovídal 6,9 procentům. S odvoláním na čínský statistický úřad to ve čtvrtek uvedla agentura Reuters.

Čínská vláda si klade za cíl dosáhnout letos růstu HDP nejméně o 6,5 procenta. Loňský růst Číny o 6,7 procenta byl nejslabší za 26 let.

Proti předchozím měsícům ekonomika stoupla o 1,7 procenta, ve srovnání prvního a druhého čtvrtletí stoupla o 1,8 procenta namísto původně udávaného 1,7 procenta, uvedl ve čtvrtek čínský statistický úřad.

Čína v roce 2010 předstihla Japonsko a stala se druhou největší ekonomikou světa za Spojenými státy. Hospodářský růst v Číně však v posledních letech zpomaloval. Podílela se na tom snaha vlády o snížení závislosti čínské ekonomiky na exportu a na investicích a o zajištění stabilnější hospodářské expanze, která by se opírala o spotřebitelské výdaje.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínská ekonomika ve 3. čtvrtletí zpomalila růst na 6,8 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. V Berlíně odstartovala debata o nové vládě

    Společnost ·

    V Berlíně ve středu začalo vyjednávání o nové německé vládě. Zástupci konzervativní unie CDU/CSU, včetně kancléřky Angely Merkelové (CDU), se v poledne sešli se svobod…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.