Čínská ekonomika loni nejspíš stoupla o 6,9 %

Čínská ekonomika loni pravděpodobně stoupla o 6,9 procenta. Zrychlila tak z 26letého minima v roce 2016, kdy se hrubý domácí produkt zvýšil o 6,7 procenta. Podle tiskové agentury Nová Čína o tom informoval předseda vlády Li Kche-čchiang.

Analytici očekávají, že ekonomika loni vzrostla o 6,8 procenta. Vláda si stanovila za cíl udržet ekonomický růst na úrovni 6,5 procenta. K vyššímu růstu zřejmě přispěl rozkvět stavebnictví a silná globální poptávka po čínském vývozu.

Li uvedl, že hlavním důvodem, proč si čínská ekonomika vedla loni dobře, bylo, že vláda nezaplavila ekonomiku stimulačními opatřeními, prosazovala reformy na straně nabídky a podporovala nové zdroje hybnosti.

Čína zveřejní údaje o vývoji HDP za loňský rok 18. ledna, napsala agentura Reuters.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínská ekonomika loni nejspíš stoupla o 6,9 % Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 10 trendů digitálního marketingu v roce 2018

    Byznys ·

    Technologie se každým rokem zdokonalují. Ruku v ruce s tím dochází k inovacím ve světě digitálního marketingu. Společnost Sherpas zveřejnila deset trendů v této oblast…

  2. Mobilní internet LTE loni zrychlil až o třetinu

    Byznys ·

    Během loňského roku stoupla až o třetinu průměrná rychlost internetu v mobilních sítích. Nejrychlejší síť LTE měl Vodafone. Jeho rychlost meziročně vzrostla o 25 proce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.