Čínská centrální banka uvolnila do rozvojových bank 93 mld. dolarů, chce posílit ekonomiku

Dvě přední rozvojové banky v Číně dostaly finanční injekci ve výši 93 miliard dolarů (2,3 bilionu korun). Čínská centrální banka poskytla peníze kvůli tomu, aby posílila kapitálovou základnu těchto bank a navýšila možnosti financování důležitých odvětví. Podle agentury Reuters mají tyto kroky posílit slábnoucí ekonomiku.

China Development Bank, která je významným poskytovatelem financí pro rozsáhlé infrastrukturní projekty, dostala od centrální banky celkem 48 miliard dolarů. Dalších 45 miliard dolarů získala už  v červenci Export-Import Bank of China.

Peníze mají zvýšit ukazatel kapitálové přiměřenosti obou bank na 11,4 až 12,8 procenta, uvedla centrální banka. Mají ale také podpořit projekty jako je přestavba chudinských čtvrtí a rozvoj ekonomiky Pekingu a města Tchien-ťin, kde výbuch v přístavních skladech minulý týden zabil více než 100 lidí.

Slábnoucí vývoz, nižší domácí poptávka a pokles investic jsou letos příčinou horšího ekonomického výkonu Číny, která má letos vykázat růst o přibližně sedm procent. Podle globálních standardů jde sice o vysoký růst, pro Čínu je to však nejslabší tempo růstu za posledních 25 let.

 

Zdroj: ČTK

 

Čínská centrální banka uvolnila do rozvojových bank 93 mld. dolarů, chce posílit ekonomiku Foto: shutterstock.com - čínská centrální banka

reklama

Další články

  1. Samsung v Soulu s novými telefony zatím neuspěl

    Byznys ·

    Jihokorejský výrobce elektroniky Samsung u spotřebitelů zatím neuspěl s novými smartphony, které představil minulý týden. Podle agentury Bloomberg po neúspěchu u spotř…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.