Čínské akciové trhy zažily nejhorší den za tři měsíce

Čínské akcie dnes oslabily o více než pět procent, utrpěly tak nejprudší jednodenní pokles za tři měsíce. Náladu na trhu zasáhly zprávy o vyšetřování předních makléřských společností a slabé údaje z průmyslového sektoru.

Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, se dnes propadl o 5,4 procenta na 3 556,99 bodu. Hlavní index šanghajské burzy Shanghai Composite ztratil 5,5 procenta na 3 436,30 bodu. Oba indexy tak vykázaly nejvýraznější procentní ztrátu od konce srpna, napsala agentura Reuters.

Makléřské firmy Citic Securities a Guosen Securities ve čtvrtek oznámily, že je úřady vyšetřují kvůli možnému porušování pravidel na trhu s cennými papíry. Cena akcií obou podniků se dnes propadla o deset procent, což představuje denní limit. Vyšetřování podle zdrojů agentury Reuters čelí rovněž makléřská společnost Haitong Securities. Obchodování s akciemi tohoto podniku dnes bylo pozastaveno.

Čínský statistický úřad dnes oznámil, že zisky čínských průmyslových podniků se v říjnu meziročně snížily téměř o pět procent. Pokles tak vykazují už pět měsíců za sebou. Podle analytiků se nyní čínský průmysl potýká s nadbytečnými kapacitami.

 

Zdroj: ČTK

Čínské akciové trhy zažily nejhorší den za tři měsíce Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.