Čínské akcie se po snížení úrokových sazeb vracejí k růstu

Hlavní čínské indexy dnes ráno po otevření burzy v Šanghaji začaly po propadech v uplynulých dnech zvolna umazávat ztráty. Informovala o tom agentura Reuters. Růst přichází poté, co se čínská centrální banka v úterý rozhodla snížit úrokové sazby. Do uklidnění situace na burze se zapojila i čínská policie, která prošetřuje případy možného porušení obchodních pravidel či šíření nepodložených obchodních informací.

Index CSI300, který zahrnuje 300 největších firem obchodovaných v Šanghaji a Šen-čenu, dnes posílil o 0,7 procenta na 3 062,57 bodu. Pro srovnání, v pondělí index odepsal 8,8 procenta a výrazný pokles pokračoval i v úterý. Index šanghajské burzy Shanghai Composite si po největším poklesu od roku 2007 dnes připsal 0,5 procenta. Jeho hodnota nyní činí 2 980,79 bodu, stále je však pod psychologicky důležitou hranicí 3 000 bodů.

Čínské akcie od konce minulého týdne padaly v reakci na nepříznivé údaje z tamní ekonomiky. V pondělí výprodej zesílil, protože investory zklamalo, že čínská vláda o víkendu neoznámila žádná nová opatření na podporu trhu, a s novou podporou nepřišla ani po pondělních ztrátách. Pád akcií pokračoval i v úterý po skončení obchodování. Čínská centrální banka reagovala snížením základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a zmírnila rovněž požadavky na minimální rezervy komerčních bank. Opatření mají podpořit růst ekonomiky, jehož výrazné zpomalování tlačí dolů ceny čínských akcií a vyvolává obavy po celém světě.

 

Zdroj: ČTK

 

Čínské akcie se po snížení úrokových sazeb vracejí k růstu Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EPH jedná s Italy o koupi Slovenských elektráren

    Byznys ·

    Italská energetická společnosti Enel a česká skupina Energetický a průmyslový holdingu (EPH) zahájily jednání ohledně prodeje většinového podílu ve Slovenských elektrá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.