Čínské úřady vyšetřují tamní weby kvůli porušení zákona o internetové bezpečnosti

Čínské kontrolní úřady vyšetřují tamní internetové společnosti Tencent, Baidu a Weibo kvůli porušení zákona o kybernetické bezpečnosti. Firmy údajně neodstranily stránky se závadným obsahem. V pátek o tom informovala agentura Reuters.

Čínské kontrolní orgány pro dozor nad kybernetickým prostorem firmy viní, že neodstranily ze svých sociálních sítí jako je WeChat společnosti Tencent a Tieba provozovaná Baidu stránky s násilným a teroristickým obsahem a falešnými zprávami. Akcie firmy Tencel se v reakci na oznámení snížily o více než tři procenta.

Internet v Číně podléhá ostré kontrole. Vláda blokuje sociální sítě jako facebook či twitter a cenzuruje veškerý politicky citlivý obsah.

 

 

Zdroj: ČTK

Čínské úřady vyšetřují tamní weby kvůli porušení zákona o internetové bezpečnosti Foto: Eziutka / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Počet nespolehlivých plátců DPH strmě roste

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců DPH se ke konci června vyšplhal na 9 429, což meziročně představuje nárůst o 71 procent. V průběhu prvního pololetí letošního roku se jejic…

  2. Personalistika Zet: Millennials na trhu práce

    Byznys ·

    „Millennials na trhu práce odrážejí svůj život. Život, ve kterém funguje všechno zrychleně a ve kterém mladí potřebují odpověď na vše co nejdříve. Touží také po velkém…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.