Nápoje Coca-Cola mění vzhled i objem balení. Zmizí dvoulitrové láhve

Nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite a Kinley tonic se v České republice už nebudou prodávat ve dvoulitrovém balení. Před týdnem je začala společnost Coca-Cola nahrazovat lahvemi o velikosti 1,75 litru a 2,25 litru a šestiplechovkovým balením po 330 mililitrech. Firma také nedávno přebrandovala 13,5 milionu lahví. V Česku tak dokončila kampaň za sjednocení značky.

„Od balení dva litry odcházíme, protože již neumožňuje pokrýt různé spotřebitelské příležitosti při konzumaci nápojů,“ řekla mluvčí Coca-Cola HBC ČR Kateřina Švecová . „Stará balení dva litry končí nyní v březnu a očekáváme doprodání nejdéle v dubnu,“ dodala. Firma chce doprodej podpořit slevami.

Nedávno také Coca-Cola změnila design etiket. Ředitel marketingu Coca-Coly Michala Blaško k přeznačení uvedl, že změna designu představuje pro značku důležitý milník a postupně jí projdou jednotlivé divize ve všech zemích. Informoval o tom server E15.cz. Na českém a slovenském trhu změnou prošly všechny dostupné balení nápojů Coca-Cola, Coca-Cola light a Coca-Cola Zero. Cílem bylo etikety vizuálně „vyčistit“ a zpřehlednit.

Celosvětově společnost Coca-Cola nyní prodává velkou část svých stáčíren a plníren, i když předtím investovala do modernizace, aby zlepšila jejich výkonnost. Po dokončení prodeje se chce zaměřit na nové produkty a propagaci značky. Chce například více prodávat nápoje s umělými sladidly.

V Česku tržby Coca-Cola HBC ČR předloni vzrostly o 8,8 procenta na více než šest miliard Kč. O zhruba sedm procent na 354,3 milionu korun stoupl zisk.

Největšímu světovému výrobci nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl v loňském čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 550 milionů USD (13,9 miliardy Kč) z předloňských 1,24 miliardy USD. Propad způsobily mimořádné náklady spojené se stáčírnami v Severní Americe. Nižší byly i příjmy, které klesly sedmé čtvrtletí za sebou, překonaly však očekávání analytiků.

 

 

Zdroj: ČTK, Zet

 

 

Nápoje Coca-Cola mění vzhled i objem balení. Zmizí dvoulitrové láhve Foto: DeymosHR / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.