Novým šéfem ČSSD se stal Hamáček, ve druhém kole porazil Zimolu

Sociální demokracii povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. V druhém kole hlasování v rámci nedělního mimořádného sjezdu strany v Hradci Králové porazil bývalého jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu.

Hamáček dostal podle oficiálních výsledků volby 272 z 516 platných hlasů. Zimolu volilo 224 delegátů sjezdu. Lístky si vyzvedlo 527 delegátů. Ke zvolení tak bylo třeba 264 hlasů.

„Přistupuji k vaší důvěře s pokorou,“ řekl v děkovném projevu Hamáček. Slíbil, že začne pracovat už od pondělí. Poděkoval také další šestici kandidátů na předsedu za férový souboj a Zimolovi k výsledku. „Byl to souboj argumentů,“ řekl Hamáček. Doufá, že ČSSD vyjde ze sjezdu jednotná a se silným týmem ve vedení. Do něj nikoho nepodpořil. Zimola delegáty požádal o důvěru ve volbě prvního místopředsedy.

Už v prvním kole volby neuspěl dosavadní úřadující šéf strany Milan Chovanec, který ČSSD vedl od loňské rezignace tehdejšího premiéra Bohuslava Sobotky.

 

 

Zdroj: ČTK

Novým šéfem ČSSD se stal Hamáček, ve druhém kole porazil Zimolu Foto: ČTK/Taneček David: Nový předseda ČSSD Jan Hamáček

reklama

Další články

  1. Zeman nabádal ČSSD, aby jednalo s ANO o vládě

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman v neděli nabádal na sjezdu v Hradci Králové sociální demokraty, aby neodcházeli do opozice, ale aby vyjednávali s hnutím ANO o novém kabinetu. Os…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.