Nové Porsche 911 Targa má světovou premiéru v Detroitu

Automobilka Porsche představuje na Mezinárodním severoamerickém autosalónu (NAIAS) v Detroitu veřejnosti poslední generaci extravagantního modelu vozu 911. Tento model je prvním vozem, ve kterém se spojuje klasický koncept vozu Targa se špičkovou technologií střechy.

Stejně jako legendární původní model Targa, má i nový model charakteristickou širokou tyč namísto B-sloupků, pohyblivý střešní segment nad předními sedadly a zakulacené zadní okno bez C-sloupků. Avšak na rozdíl od klasických modelů je možné střešní segment u nového modelu Targa otevírat a zavírat pouhým stisknutím tlačítka. Po stisknutí tlačítka se plně automatický střešní systém úhledně složí za zadní sedadla a nabídne tak neskutečnou podívanou.

Tyto prvky činí z modelu 911 Targa remake klasického vozu z roku 1965. Široká zadní část vozidla, která je typická pro všechny modely s pohonem všech kol, tyč Targa a zakulacené zadní okno dávají poslednímu modelu 911 sportovní vzhled a nízký profil.

Vůz 911 Targa 4 pohání plochý motor o objemu 3,4 litrů a výkonu 350 koní (257 kW). Tento model, který je vybaven balíčky Porsche Doppelkupplung (PDK) a Sport Chrono, dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h za pouhých 4,8 sekundy a dosahuje maximální rychlosti 282 km/h. Nejvýkonnější model 911 Targa 4S má výkon 400 koní (294 kW) a objem motoru 3,8 litrů. Tento model dosáhne maximální rychlosti 296 km/h a s balíčky PDK a Sport Chrono zrychlí z nuly na 100 km/h za 4,4 sekundy. Oba sportovní vozy splňují emisní normu Euro 6 a jsou držiteli příslušného certifikátu.

Zdroj: ČTK

Nové Porsche 911 Targa má světovou premiéru v Detroitu Foto: CTK.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.