Nový Nissan Leaf: delší dojezd a ovládání přes jediný pedál

Japonská automobilka Nissan Motor představila druhou generaci svého elektromobilu Nissan Leaf. Vylepšený hatchback bude mít podle firmy větší dojezd, technologii na automatické parkování a systém řízení pomocí jediného pedálu. Na trh vstoupí v říjnu a jeho cena bude začínat na 3,15 milionu jenů (přibližně 730.000 Kč). Nový model ale nedosáhne dojezdu konkurenčních elektromobilů od amerických společností Tesla a General Motors, napsal server BBC.

Pokročilá verze elektromobilu Leaf by se měla v Japonsku dostat do prodeje v říjnu a v ostatních zemích na počátku příštího roku.

Nová řada Nissan Leaf má zaujmout kromě většího dojezdu i dalšími inovacemi. Kromě modernějšího designu jde o technologii na automatické parkování a systém řízení pomocí jediného pedálu. Konzervativnější zákazníci si však budou moci vybrat i typ se dvěma pedály.

Nissan Leaf se od uvedení na trh v roce 2010 stal nejprodávanějším vozem na elektrický pohon na světě. Firma slibuje, že vylepšená verze díky větší baterii dojede na jedno nabití až o poloviční vzdálenost dál. Podle BBC tím ale stále nepřekoná dojezd elektromobilu Tesla model 3 od Tesly a elektromobilu Chevy Bolt od General Motors.

"Leaf nebude vyzývatelem Tesly," řekl šéfredaktor webu Next Green Car Chris Lilly. "Ale má na své straně cenu i výrobní kapacitu. Získáte mnohem menší dojezd, ale zaplatíte mnohem méně," dodal.

Nissan podle BBC nabízí nový elektromobil v atmosféře zostřující se konkurence na dynamicky se rozvíjejícím trhu "zelených" vozidel. Ukrojit si pro sebe z prodejů japonské automobilky se kromě Tesly a General Motors snaží i německý Volkswagen (e-Golf) a BMW (i3) stejně jako jihokorejský Hyundai (Iconiq).

 

Zdroj: ČTK

Nový Nissan Leaf: delší dojezd a ovládání přes jediný pedál Foto: Shutterstock

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.