Nový model iPhone 5S společnosti Apple zaujal čtečkou otisku prstů

Snímač otisků prstů získal pochvalné ohlasy od dvou amerických technologických publicistů. Podle recenzentů listů The New York Times a The Wall Street Journal jde o posun ve využívání potenciálu biometriky. Dosavadní pokusy na mobilních telefonech a laptopech prosluly svou nespolehlivostí.

Čtečka otisku prstu na telefonu iPhone 5S je prvním krokem k plnému využití potenciálu biometriky ve spotřební elektronice. Zvyšuje bezpečnost při využívání bankovních a nákupních aplikací a zároveň zjednodušuje a usnadňuje přístup k datům a aplikacím, protože odpadá nutnost neustále zadávat různá hesla, shodují se recenzenti.

Apple umístil snímač otisků přímo na základní tlačítko "domů", na rozdíl od dosavadních pokusů konkurentů. Ti jej dávali na zadní strany svých přístrojů, což bylo pro uživatele nešikovné a vedlo to k častým chybám.

Samotná čtečka otisků ale zřejmě podle IT publicistů nebude stačit na to, aby ochránila podíl Applu na trhu smartphonů proti náporu asijských rivalů v čele s jihokorejským Samsungem. Zklamání z nových přístrojů vedlo k propadu akcií Applu na měsíční minimum.

Apple před týdnem představil vedle plnohodnotného nového modelu iPhone 5S i levnější typ iPhone 5C, který se zaměřuje na rozvíjející se trhy. Apple s novými přístroji přichází v době, kdy se potýká s klesajícím podílem na trhu a čelí kritice kvůli nedostatečným inovacím. Nové modely se začnou ve vybraných zemích prodávat 20. září.

Zdroj: ČTK

Nový model iPhone 5S společnosti Apple zaujal čtečkou otisku prstů  Foto: CTK.cz

reklama

Další články

  1. Německo: A ve tři padla!

    Společnost ·

    Volby někdy nastartují diskuzi o zajímavých společenských tématech. A když je termín voleb znám s dostatečným předstihem, mají i jiné organizace, než jen politic…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.