Nová řada chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear nabízí i senzory pro sledování zdravotních funkcí

Jihokorejský Samsung dnes představil nové chytré náramkové hodiny Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo. Hodinky nově budou obsahovat senzory pro sledování zdravotních a fitness funkcí. Samsung doufá, že nové funkce zvýší zájem o nákup chytrých hodinek.

Samsung představil s velkou slávou první chytré hodinky loni na podzim. Ty se však ukázaly být spíše propadákem, protože se firmě nepodařilo přesvědčit mnoho spotřebitelů, že nutně potřebují hodinky, na kterých si mohou neustále kontrolovat, zda jim nepřišly nějaké zprávy. Z tzv. nositelných přístrojů, tedy těch, které se dají nosit přímo na těle, zatím měly úspěch pouze produkty pro fitness, jako jsou Fitbit.

Nové hodinky budou mít senzor pro snímání srdečního tepu, krokoměr a různé senzory pro měření úrovně výkonu, spánku a stresu. Fotoaparát s nízkým rozlišením se nově přesune z řemínku do těla hodinek.

Zatím není jisté, zda obrazovka hodinek bude nepřetržitě ukazovat čas. Původní hodinky Gear se kvůli úspoře baterie vypínaly. Baterie u nich vydržela jeden den, nyní má při běžném používání vydržet dva až tři dny.

Samsung zatím nezveřejnil cenu nových hodinek. Na trhu se mají objevit v dubnu. Cena původních Gear byla 300 USD (téměř 6000 Kč), což je o 50 procent více než stojí chytré hodinky od Sony.

Samsung představil nové hodinky den před zahájením veletrhu mobilních technologií ve španělské Barceloně.Samsung chystá velkou akci na veletrhu v pondělí večer. Očekává se, že zde představí nástupce svého oblíbeného chytrého telefonu Galaxy S4.

Nové hodinky také budou používat méně známý operační systéme Tizen místo Androidu od Googlu. Samsung tak chce snížit dominantní postavení Googlu na trhu s mobilními přístroji.

Původní Gear spolupracují s vybranými telefony od Samsungu a zobrazí upozornění na příchod textové zprávy nebo e-mailu. Kromě fotoaparátu s nízkým rozlišením umístěným na řemínku mají také kombinaci mikrofonu a reproduktoru pro telefonování. Jejich display má úhlopříčku 1,6 palce (4,1 cm), a je tak celkem malý, aby hodinky mohly plnit funkci módního doplňku, alespoň pro muže. Řemínky jsou k dispozici v šesti barvách, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK

Nová řada chytrých hodinek Samsung Galaxy Gear nabízí i senzory pro sledování zdravotních funkcí Foto: ČTK

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.