Nokia se domluvila na urovnání patentového sporu se Samsungem, její akcie spadly o 10 %

Finský dodavatel telekomunikačních zařízení Nokia se domluvila na urovnání patentového sporu s jihokorejským výrobcem elektroniky společností Samsung. Nokia dnes uvedla, že podniky akceptovaly rozhodnutí arbitrážního soudu. Urovnání má zvýšit tržby její patentové divizi Nokia Technologies za loňský rok na zhruba miliardu eur (27 miliard korun) z předloňských 578 milionů eur.

Investory nicméně finanční podmínky urovnání zklamaly, což vedlo k propadu ceny akcií Nokie o zhruba deset procent. Akcie Samsungu naopak posílily o více než procento.

Společnosti Nokia a Samsung se v roce 2013 rozhodly pro arbitráž, aby urovnaly neshody ohledně plateb za telefonní patenty Nokie v letech 2014 až 2018. Podobný spor nyní Nokia vede také s dalším jihokorejský výrobcem elektroniky LG, napsala agentura Reuters.

Nokia byla od devadesátých let největším výrobcem mobilních telefonů na světě, z první příčky ji však sesadil právě Samsung. Předloni Nokia prodala svou divizi mobilních telefonů za 5,44 miliardy eur americké společnosti Microsoft, ponechala si však rozsáhlé portfolio telefonních patentů.

 

 

Zdroj: ČTK

Nokia se domluvila na urovnání patentového sporu se Samsungem, její akcie spadly o 10 % Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.