Nokia představila svůj první tablet a nové chytré telefony Lumia

Nokia dnes na tiskové konferenci v Dubaji představila svůj první tablet Lumia 2520 a dva chytré telefony Lumia s šestipalcovým displejem a HD rozlišením. Všechny přístroje mají operační systém Windows Phone firmy Microsoft, která v září projevila zájem o odkoupení výroby mobilních telefonů Nokia.

Dnešní prezentace firmy je zřejmě poslední před dokončením převzetí výroby mobilních telefonů Nokie americkým softwarovým gigantem Microsoft. Kromě tabletů a phabletů, které budou rovněž mít název Lumia, Nokia představila i tři vylepšené přístroje ze své řady levnějších modelů Asha, která se zaměřuje hlavně na rozvíjející se země. Všechny přístroje Lumia budou čelit silné konkurenci firem Samsung a Apple. Apple se dnes chystá představit novou verzi tabletu iPad.

Phablety Lumia 1520 a Lumia 1320 mají obrazovku o úhlopříčce šest palců, tedy 15,2 centimetru. Model 1520 bude mít čtyři mikrofony, aby bylo možné lépe natáčet třeba školní koncerty a další podobné události. Firma doufá, že díky větší obrazovce, která poskytuje více prostoru pro zobrazování a pro dotykovou klávesnici, přiláká hlavně firemní uživatele.

Tablet Lumia 2520, který má desetipalcovou úhlopříčku, se stává jediným tabletem s operačním systémem Windows RT, který vyrobil jiný výrobce než Microsoft. Analytici však upozorňují, že Microsoft má svůj vlastní tablet Surface, který však není příliš úspěšný a firma kvůli němu zaúčtovala mimořádné odpisy. Je tak otázkou, zda bude Microsoft nadále vyrábět oba tablety.

Podle některých zřejmě zachová model Nokie jako levnější, více orientovaný na spotřebitele, a výrobu svého Surface zřejmě postupně ukončí. Microsoft začátkem září oznámil, že koupí výrobu mobilních telefonů Nokia za 5,4 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

Nokia představila svůj první tablet a nové chytré telefony Lumia Foto: nokia.com

reklama

Další články

  1. Yahoo v USA návštěvností překonal Google

    Tech ·

    Internetová společnost Yahoo v září už třetí měsíc za sebou překonala v návštěvnosti stránek ve Spojených státech svého konkurenta Google. Vyplývá to z dnešních ú…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.