Noc vědců bude věnována energii a energetickým zdrojům

Noc vědců se uskuteční 27. září v několika městech po celé Evropě. Cílem je přiblížit vědu veřejnosti populární formou a představit nové výzkumy i samotné vědce. Devátý ročník populárně-vědecké akce nese podtitul Energií k poznání a bude se zabývat tématem energie a energetických zdrojů.

Akce návštěvníkům nabídne přednášky, videotechnické show, experimenty a soutěže. Důležitou součástí je také představení vědců, kteří za jednotlivými vědeckými a výzkumnými aktivitami stojí. Například v pražské Štefánikově hvězdárně na Petříně bude o minulosti a budoucnosti vesmíru hovořit teoretický fyzik, profesor Petr Kulhánek.

V každém městě je připraven i program pro děti. Celý program Noci vědců je pro návštěvníky připraven zdarma. Jednotlivá místa konání naleznete i s přesným programem na www.noc-vedcu.cz

Zdroj: noc-vedcu.ct

Noc vědců bude věnována energii a energetickým zdrojům Foto: Noc-vedcu.cz

reklama

Další články

  1. BMW zahájila masovou výrobu elektrického vozu i3

    Byznys ·

    Největší výrobce luxusních aut na světě BMW dnes zahájil sériovou výrobu elektrického vozu i3. Menší vůz určený pro jízdu po městě se vyrábí v závodě v Lipsku a je…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.