Německo už letos vyhostilo deset tisíc lidí - tolik, co za celý loňský rok

Německo od letošního ledna vyhostilo více než 10 000 lidí, kterým odmítlo udělit azyl. Je to tolik, co jich bylo za celý loňský rok, informoval server týdeníku Der Spiegel. Jde hlavně o migranty pocházející z Balkánu. Jednotlivé spolkové země přitom plánují na příští týdny a měsíce hromadná vyhošťování, jen Hesensko počítá s tím, že vypraví 19 letů s lidmi ze zemí jako je Srbsko, Makedonie nebo Kosovo.

Ředitel Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF) Manfred Schmidt řekl, že tato instituce do konce roku rozhodne o 75 000 nevyřešených žádostech o azyl, které podali lidé ze západního Balkánu. Až na některé případy zřejmě dostane většina žadatelů zamítavou odpověď a budou muset Německo opustit.

Der Spiegel připomíná, že podle německých zákonů platí Bosna a Hercegovina, Makedonie a Srbsko za bezpečné země, a úřady tak žádosti o azyl odmítají jako „evidentně neopodstatněné“. Vzhledem k tomu, že migrantů ze západního Balkánu v Německu přibývá, diskutuje se o tom, že by seznam bezpečných zemí rozšířila ještě Albánie, Kosovo a Černá Hora.

 

Zdroj: ČTK

Německo už letos vyhostilo deset tisíc lidí - tolik, co za celý loňský rok Foto: Attila JANDI / Shutterstock.com - ilustrační snímek

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.