Německá průmyslová výroba zaznamenala největší nárůst za poslední dva roky

Výroba v německém průmyslu v červenci díky opožděnému začátku letních dovolených prudce stoupla. Oproti předešlému měsíci se zvýšila o 1,9 procenta, výrazně překonala odhady a zaznamenala největší nárůst za více než dva roky. Vyplývá to z dnešních údajů německého ministerstva hospodářství.

Německá výroba se v červenci oproti červnu zvýšila o 1,9 procenta. Analytici oslovení agenturou Reuters očekávali zvýšení průmyslové výroby o 0,3 procenta. Výsledek, který je nejlepší od března 2012, ale překonal i nejoptimističtější odhad, který počítal s nárůstem o 1,5 procenta.

„Zpracovatelský průmysl měl povzbudivý začátek třetího čtvrtletí,“ uvedlo ministerstvo. Výsledek byl podle něj znatelně a příznivě ovlivněn letošním opožděným začátkem letních dovolených.

Ministerstvo zároveň upravilo údaj za červen. Výroba německých průmyslových podniků podle nových dat tehdy stoupla o 0,4 procenta namísto původně oznámeného zvýšení o 0,3 procenta.

Příznivé zprávy z německého průmyslu přišly i ve čtvrtek. Podle tehdejších německých vládních údajů v červenci rostly i zakázky německých průmyslových podniků. Zvýšily se o 4,6 procenta, tedy nejprudším tempem za více než rok.

Německý hrubý domácí produkt se ve druhém čtvrtletí snížil o 0,2 procenta. Někteří ekonomové se obávají, že HDP klesne také ve třetím čtvrtletí, čímž by se Německo dostalo do hospodářské recese.

Zdroj: ČTK

Německá průmyslová výroba zaznamenala největší nárůst za poslední dva roky Foto: Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.