Německé povolební vyjednávání: dohoda nebo předčasné volby?

V Německu by dnes měla skončit první fáze rozhovorů o nové vládě. Jestli se konzervativní formaci CDU/CSU, svobodným demokratům (FDP) a Zeleným podaří docílit shody, je však stále nejisté. Když jejich jednání zkrachují, čekají Německo zřejmě předčasné volby.

Takzvané sondovací rozhovory, po nichž má přijít na řadu jednání o konkrétní podobě koaliční smlouvy, chtěla kancléřka Angela Merkelová (CDU) ukončit už v noci na pátek. Kvůli přetrvávajícím rozporům se to ale nepodařilo, a strany se proto dohodly, že budou ve vyjednávání pokračovat do dnešního dne, kdy by se mělo rozhodnout.

Mezi nejproblematičtější oblasti nadále patří migrační politika a ochrana klimatu. Od vyjednávačů však podle německých médií zaznívá, že pokud se najde shoda na migraci, podaří se následně dojít ke kompromisu i v otázce klimatu.

 

Zdroj: ČTK

Německé povolební vyjednávání: dohoda nebo předčasné volby? Foto: Shutterstock

reklama

Další články

  1. Zemanovo zdraví by se mohlo stát tématem kampaně

    Společnost ·

    Otázka zdravotního stavu současného prezidenta Miloše Zemana by se podle marketingových expertů oslovených ČTK mohla stát jedním z témat kampaně před volbami hlavy stá…

  2. Babiše čekali na Národní třídě protestující

    Společnost ·

    S hlasitým odporem několika protestujících se v pátek ráno setkal předseda hnutí ANO Andrej Babiš při vzpomínce na Národní třídě. Obvinili ho ze zneuctění pietního mís…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.