Německý investor nabídl za přístav v Soluni 232 milionů eur

Německá investiční skupina Deutsche Invest Equity Partners předložila nejvyšší nabídku dosahující na 231,9 milionu eur (6,2 miliardy korun) na převzetí většinového podílu v přístavu v Soluni. V pondělí o tom informovala řecká privatizační agentura HRADF. Prodej podílu představuje klíčovou součást mezinárodního záchranného programu z roku 2015.

Transakce přichází méně než rok poté, co většinový podíl v největším řeckém přístavu Pireus získala čínská námořní společnost COSCO. Za 51 procent zaplatila 280,5 milionu eur (7,5 miliardy korun).

Soluňský přístav je v Řecku druhý největší, tržní hodnota prodávaných 67 procent podle agentury Reuters dosahuje 136,5 milionu eur.

Německý investor v konsorciu s francouzskou Terminal Link SAS v soutěži o přístav zvítězil nad filipínskou společností International Container Terminal Services (ICTS) a dubajskou P&O Steam Navigation Company (DP World).

Konsorcium podle dohody investuje dalších 180 milionů eur do modernizace přístavu. Právo provozovat ho má do roku 2051. Prodej přístavu byl zahájen v roce 2014, nabral však zpoždění, mimo jiné i kvůli odporu politiků.

 

 

Zdroj: ČTK

Německý investor nabídl za přístav v Soluni 232 milionů eur Foto: Βικιπαίδεια

reklama

Další články

  1. Nominujte svou oblíbenou firmu na Český Goodwill 2017

    Komerční sdělení ·

    Český Goodwill 2017 - ocenění pro firmy, kterých si lidé váží – znovu podpoří podnikatele a společnosti, které ke svému podnikání přistupují odpovědně. Pátý ročník oce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.