Německé hobbymarkety Obi převezmou svého konkurenta bauMax

Německá síť hobbymarketů Obi potvrdila, že převezme zhruba dvě třetiny ze 105 prodejen svého rakouského konkurenta bauMax v Rakousku, v České republice, na Slovensku a ve Slovinsku. Firma o svém záměru v úterý informovala rakouský antimonopolní úřad (BWB), napsala agentura APA.

Společnost bauMax na svých internetových stránkách uvedla, že většinu jejích prodejen doma i v zahraničí převezme „strategický investor“. V samotném Rakousku se podle agentury APA převzetí týká 49 obchodů bauMax. Zbývajícím 16 prodejnám hrozí uzavření, pokud se pro ně do konce září nenajde žádný kupec.

Podrobnosti ohledně plánů na převzetí prodejen mimo Rakousko zatím nejsou k dispozici. V České republice firma bauMax podle svých internetových stránek provozuje 24 prodejen a na Slovensku 14 prodejen. Obi má v Česku 29 obchodů.

BauMax je už několik let v hluboké krizi, firmu vyčerpala hlavně expanze do východní Evropy. V Česku hobbymarkety bauMax loni prohloubily ztrátu na 562 milionů korun ze 471 milionů korun v roce 2013. Firma tak zde byla ve ztrátě už pátým rokem za sebou. Na Slovensku podnik prohloubil ztrátu na 7,84 milionu eur z 0,6 milionu eur v předešlém roce. BauMax už dříve odprodal své aktivity v Rumunsku, Bulharsku, Chorvatsku, Turecku a Maďarsku.

 

Zdroj: ČTK

Německé hobbymarkety Obi převezmou svého konkurenta bauMax Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.