Německý export klesl v listopadu vice, než odhadovali analytici

Německý export klesl podle spolkového statistického úřadu v listopadu oproti předešlému měsíci o 2,1 procenta. Ekonomiku Německa zasáhl negativní dopad ukrajinské krize, která vedla k prudkému poklesu německého exportu do Ruska. Vývoz se propadl více, než odhadovali analytici agentury Reuters.

Analytici z Reuters v průzkumu počítali s propadem o 0,2 procenta. Německo je největší ekonomikou v Evropě a klíčovým trhem pro české exportéry. V listopadu klesla podle dnešních dat i německá průmyslová výroba. Údaje podle agentury Reuters naznačují, že tamní ekonomice se v závěru roku příliš nedařilo.

Dovoz do Německa naopak podle nových informací stoupl o 1,5 procenta. Přebytek bilance zahraničního obchodu Německa se tak meziměsíčně snížil na 17,7 miliardy eur (zhruba 494 miliard korun).

Německou ekonomiku loni zasáhl hospodářský útlum klíčových obchodních partnerů v eurozóně. Negativní dopad měla také ukrajinská krize, která vedla k prudkému poklesu německého exportu do Ruska.

Ve třetím čtvrtletí se německá ekonomika jen těsně vyhnula recesi, která se většinou definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

 

Zdroj: ČTK

Německý export klesl v listopadu vice, než odhadovali analytici Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.