Německé automobilky odkupují od firmy Nokia mapovou službu HERE

Německé automobilky Daimler, Audi a BMW se domluvily s firmou Nokia na odkoupení mapové služby HERE za 2,5 miliardy eur (67,8 miliard korun). V pondělí to oznámilo konsorcium automobilek, které tak potvrdilo předchozí zprávy v médiích. V mapové službě budou mít všechny firmy stejný podíl.

Nokia prodává své aktivity v oblasti map, protože se chce zaměřit na integraci společnosti Alcatel Lucent.

Finská společnost oznámila, že tržní hodnota transakce činí 2,8 miliardy eur. Částka totiž zahrnuje i závazky mapové divize ve výši téměř 300 milionů eur, které konsorcium převezme. Obchod by měl být dokončen v prvním čtvrtletí příštího roku.

Mapy s vysokým rozlišením a s aktuálními dopravními informacemi jsou nezbytné pro samořídící automobily, které nyní výrobci testují. Experti očekávají, že se tyto vozy v příštím desetiletí stanou hlavním proudem v automobilovém průmyslu.

„Pro automobilový průmysl to představuje základ nových asistenčních systémů a v posledku zcela autonomního řízení,“ uvedly automobilky ve společném prohlášení, z něhož citovala agentura Reuters.

Mapová služba HERE dodává data pro zjišťování polohy v téměř 200 zemích a ve více než 50 jazycích. Je jedním z hlavních poskytovatelů těchto služeb.

 

 

Zdroj: ČTK

Německé automobilky odkupují od firmy Nokia mapovou službu HERE Foto: Joe Ravi / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.