Německý úřad schválil VW technické úpravy 90 % vozů, u nichž se manipulovalo s emisemi

U více než 90 % vozů se vznětovým motorem, u kterých automobilový koncern Volkswagen manipuloval s měřením emisí, schválil Německý úřad pro motorová vozidla (KBA) technické úpravy. Technické detaily úprav u zbývajících automobilů dodá Volkswagen do konce listopadu. Informaci oznámil včera manažerům skupiny ředitel Matthias Müller. Náklady úprav dotýkajících se zhruba 8,5 milionů vozidel prodaných v Evropě budou podle Müllera „technicky, fyzicky i finančně zvládnutelné.“

KBA schválil úpravy u modelů s motory o objemu 1,6 a 2,0 litru. Volkswagen ještě musí předložit technická řešení pro malé vozy s motory o objemu 1,2 litru, uvedl Müller. Podle něj nebude většina úprav vyžadovat větší práci.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů aut se vznětovými motory po celém světě instaloval software, který umožňuje manipulovat s výsledky měření emisí oxidů dusíku. Největší skandál v osmasedmdesátileté historii Volkswagenu už srazil tržní hodnotu podniku o třetinu, donutil k odchodu generálního ředitele společnosti a vedl k vyšetřování po celém světě.

Vyšetřování skandálu s emisemi bude trvat ještě několik měsíců, řekl včera Müller. Firma plánuje zveřejnit předběžné výsledky vlastního vyšetřování příští měsíc.

Společnost si ze zisku ze třetí čtvrtletí odložila na náklady skandálu 6,7 miliardy eur (přes 180 miliard Kč). Celkové náklady, včetně pokut a vyrovnání žalob, se odhadují na desítky miliard eur.

 

Zdroj: ČTK

Německý úřad schválil VW technické úpravy 90 % vozů, u nichž se manipulovalo s emisemi Foto: Vytautas Kielaitis / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Západ prodlouží sankce vůči Rusku o půl roku

    Byznys ·

    Západní představitelé se na okraj summitu skupiny zemí G20 dohodli na prodloužení sankcí vůči Rusku o dalších šest měsíců, platit tedy mají přinejmenším do července na…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.