Nálada eurozóny dosahuje nového desetiletého maxima

Ekonomická nálada v eurozóně se v srpnu dostala na nové desetileté maximum. Její index se vyhoupl na 111,9 bodu ze 111,3 bodu v předchozím měsíci. Informace vycházejí z údajů zveřejněných Evropskou komisí. Ke zlepšení přispěl růst optimismu v průmyslu, službách i mezi spotřebiteli.

Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že index nálady za srpen vzroste na 111,3 bodu z původně ohlášených 111,2 bodu v červenci.

Index nálady v sektoru služeb, který se na hospodářském růst eurozóny podílí více než dvěma třetinami, vzrostl na 14,9 bodu z červencových 14,2 bodu. Index pro průmysl se zvýšil na 5,1 bodu ze 4,5 bodu a spotřebitelský index vzrostl na 1,5 bodu z minus 1,7 bodu.

Statistický úřad Eurostat v polovině srpna oznámil, že meziroční tempo růstu ekonomiky eurozóny ve druhém čtvrtletí zrychlilo na 2,2 procenta z 1,9 procenta v prvním kvartálu. Mezinárodní měnový fond (MMF) v červenci zlepšil odhad letošního růstu ekonomiky eurozóny na 1,9 procenta ze dříve předpokládaných 1,7 procenta.

 

 

Zdroj: ČTK

Nálada eurozóny dosahuje nového desetiletého maxima Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Gazpromu klesl ve druhém čtvrtletí zisk o 80 %

    Byznys ·

    Ruské plynárenské společnosti Gazprom se snížil ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 80 % na 48 miliard rublů (17,8 miliardy korun). Propad způsobil vývoj směnných kurzů, …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.