NKÚ podal tři trestní oznámení kvůli dotacím do sportu

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) v souvislosti s neprůhlednými dotacemi na podporu sportu, které byly poskytnuty v letech 2011 až 2013. Informovala o tom dnes mluvčí úřadu Olga Málková. Kontroloři přišli na skutečnost, že ministerstvo školství rozdalo netransparentně dotace v hodnotě 800 milionů korun. 

Další stamiliony pak podle prověrky vyplatilo na základě neúplných, chybných, pozdě doručených nebo zcela chybějících žádostí o dotace.

Policie se bude dotacemi do sportu zabývat pro dvě podezření z dotačního podvodu a pro podezření z porušení povinností při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby. Prezident NKÚ Miloslav Kala podepsal oznámení dnes. Vycházejí z prověrky, kterou úřad zveřejnil v pondělí.

Ministr Marcel Chládek (ČSSD), který je ve funkci rok, už dřív uvedl, že kontrolní zpráva potvrdila jeho dřívější slova o někdejším netransparentním financování sportu.

Ministerstvo rozdělilo za tři roky na podporu sportu zhruba tři miliardy korun. Z nich podle kontrolorů více než 1,2 miliardy korun poskytlo, aniž mohlo doložit, kdy si o ně příjemci zažádali. Miliarda údajně putovala k žadatelům, kteří nesplňovali podmínky. Z žádosti například nebylo možné vyčíst, jestli vlastní, nebo si pronajímají sportoviště.

Více informací ZDE

 

Zdroj: ČTK

 NKÚ podal tři trestní oznámení kvůli dotacím do sportu Foto: ČTK

reklama

Další články

  1. Nespolehlivých plátců DPH je mezi firmami 165

    Byznys ·

    Počet nespolehlivých plátců v registru plátců daně z přidané hodnoty (DPH) stoupl do února na 165 firem. Oproti listopadu jde o desetiprocentní nárůst. Téměř 70 procen…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.