Nissan sází na sport, po fotbalu bude sponzorovat i kriket

Japonská automobilka Nissan podepsala s Mezinárodní kriketovou radou (ICC) osmiletou dohodu o sponzorství. Automobilka tak nahradí jihokorejského výrobce automobilů Hyundai, který sport sponzoroval doposud. Podle BBC není kriket prvním sportem, ve kterém se japonská automobilka angažuje. Minulý rok se stala sponzorem fotbalové Ligy mistrů a příští rok se představí jako sponzor i na olympijských a paralympijských hrách v Riu.

Nissan bude globálním sponzorem kriketu v mezinárodních turnajích včetně mistrovství světa (ICC Cricket World Cup). Jako globální partner bude mít Nissan možnost propagovat svou značku na všech akcích ICC a v televizních přenosech.

Finanční hodnotu sponzorství ani jedna ze stran nesdělila, stejně jako na začátku dubna 2014, kdy se Nissan stal na čtyři roky partnerem Ligy mistrů UEFA. Podle BBC měly předchozí sponzorské kontrakty mezi automobilkou Ford a UEFA hodnotu přesahující 54,5 milionů eur za sezónu.

 

Zdroj: BBC

Nissan sází na sport, po fotbalu bude sponzorovat i kriket Foto: Mitch Gunn / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Twitter propustí osm procent svých zaměstnanců

    Byznys ·

    Americká internetová společnost Twitter propustí až 336 zaměstnanců, což představuje zhruba osm procent její pracovní síly. Společnost to uvedla v dnešním sdělení. Pro…

  2. Amazon spustil obchod s rukodělnými výrobky

    Byznys ·

    Americký internetový obchod Amazon minulý týden spustil online obchod s ručně vyráběným zbožím. Zatím v něm nabízí asi 80 tisíc výrobků od pěti tisíc prodejců z 60 zem…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.