Nissan kvůli nekvalifikovaným pracovníkům zastavil prodej a svolá 1,2 milionů vozů

Japonský výrobce automobilů Nissan Motor dočasně přerušil registraci zhruba 60 tisíc nových automobilů. Dalších 1,2 milionu vozů v Japonsku svolá ke kontrole. Důvodem je zjištění státní inspekce o tom, že závěrečnou kontrolu bezpečnosti v šesti závodech automobilky měli na starosti nekvalifikovaní zaměstnanci. Informaci přinesla agentura Reuters.

Akcie firmy v reakci na zprávu o přerušení registrace vozů klesly během obchodování na burze v Tokiu o více než pět procent na nejnižší hodnotu od dubna. Nakonec uzavřely se ztrátou 2,7 procenta.

Nissan uvedl, že u svolaných vozů bude muset opět provést závěrečnou kontrolu. Kontrola se týká vozů vyrobených v Japonsku v období od října 2014 do září 2017, včetně nejprodávanějších modelů, kterými jsou minidodávka Serena a kompaktní hatchback Note. Náklady na kontrolu firma odhadla na 25 miliard jenů (4,9 miliardy korun).

Generální ředitel Hiroti Saikawa se omluvil zákazníkům za způsobené nepříjemnosti. Dodal, že automobilka zahájí vnitřní vyšetřování, kterým bude pověřena třetí strana.

Ministerstvo pozemků, infrastruktury a dopravy, které provádí kontroly, požádalo Nissan, aby mu do konce října předložil návrh opatření, kterými chce zabránit opakování incidentu.

 

 

Zdroj: ČTK

Nissan kvůli nekvalifikovaným pracovníkům zastavil prodej a svolá 1,2 milionů vozů Foto: JuliusKielaitis / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. EU opustí společně s Británií i Severní Irsko

    Společnost ·

    Společně s Británií odejde z Evropské unie, jejího jednotného trhu a celní unie v jednom sledu rovněž Severní Irsko. V neděli o tom informoval v severoanglickém Manche…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.