Nindžové a sport - takový bude letošní festival japonského filmu Eigasai

V pražském kině Lucerna se od 22. do 28. ledna uskuteční sedmý festival japonského filmu a kultury Eigasai a nabídne dvě desítky projekcí. Letošní ročník se bude snažit přilákat diváky především na tématiku nindžů a sportu. Na programu je i několik archivních děl.

Hlavními tématy festivalu jsou obraz nindžů v japonské kinematografii a olympijské Japonsko. Druhé z témat bylo zvoleno především v souvislosti s 50. výročím tokijské olympiády v roce 1964, jedné z přelomových událostí v dějinách poválečného Japonska.

Projekce doplní přednáškami předních specialistů, s praktickou stránkou bojového umění nindžucu se budou moci zájemci seznámit „na vlastní kůži" formou otevřeného tréninku pro začátečníky i pokročilé bez rozdílu věku a kondice.

Kromě programu s tematikou nindžucu se mohou účastníci těšit na komedie ze sportovního prostředí, animované filmy (například Cyborg 009), klasické frašky kjógen, hudební happening s bubny taiko, dílny uměleckých disciplín pro malé i velké, výstavy ikebany a fotografií.

Ve čtvrtek 23. ledna bude uveden umělecký dokument režiséra Ičikawy Kona o tokijské olympiádě, jemuž bude předcházet beseda s její největší hvězdou, gymnastkou Věrou Čáslavskou.

Zdroj: ČTK, eigasai.cz

Nindžové a sport - takový bude letošní festival japonského filmu Eigasai Foto: eigasai.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.