Nike nabídne své výrobky na Amazonu a odřízne třetí strany od jejich prodeje

Dokonce ani největší světový výrobce sportovního oblečení Nike nemůže popírat sílu nejsilnější platformy elektronického obchodu Amazon. Nike z toho důvodu začne příští měsíc prodávat některé produkty na Amazonu. Tato smlouva ale nepředstavuje nutnou vidinu růstu. Namísto toho dochází k navázání úzké spolupráce s Amazonem, aby tak došlo k přerušení prodeje výrobků ze strany třetích stran. O tomto kroku informoval internetový magazín Business Insider. 

Nike je již na Amazonu značkou číslo jedna, i když samotná firma neprodává napřímo prostřednictvím tohoto portálu. Uvádí to výzkum společnosti Morgan Stanley. Výrobky společnosti Nike namísto toho prodávají prodejci třetích stran. Díky nim Amazon stále profituje z poplatků, kterých si od nich účtuje. Na základě toho získává ještě v konečném důsledku výhodu vyplývající z usnadnění prodeje.

V rámci dohody mezi společnostmi Amazon a Nike nebude ovšem nově umožněno třetím stranám prodávat zboží značky Nike. Napsal magazín Journal.

Odříznutí toku prodeje třetích stran na Amazonu přinutí pravděpodobně kupující produktů Nike, aby se zaměřili na oficiální stránky firmy nebo na maloobchodníky, mezi něž patří například Foot Locker. Učiní tak za předpokladu, že na Amazonu nenarazí na produkty, o něž mají zájem. Nike díky této dohodě získá kontrolu nad tokem svých výrobků a zamezí tak velké části prodejců třetích stran, aby se obohacovali na jeho zboží.

Tato cílení pomáhají firmě Nike uskutečnit její plány, které mají zvýšit přímou spotřebu a zbavit se závislosti na velkoobchodu. 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Nike nabídne své výrobky na Amazonu a odřízne třetí strany od jejich prodeje Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Karlovarský festival pokračuje 56 projekcemi

    ·

    Šestapadesáti projekcemi pokračuje v sobotu 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Z filmů v hlavní soutěži se představí rusko-finsko-německý…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.