Nezaměstnanost ve Španělsku dosáhla nejnižší úrovně za posledních osm let

Počet nezaměstnaných ve Španělsku byl v červnu s 3,36 milionu lidí nejnižší za osm let, kvůli blížící se sezóně nabíral především turistický sektor. Ekonomika se vzpamatovává po letech recese. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo španělské ministerstvo práce.

Počet lidí bez práce se v červnu oproti květnu snížil o 2,84 procenta. Míra nezaměstnanosti činila v prvním čtvrtletí podle statistického úřadu 18,75 procenta. Vláda by ji do roku 2020 chtěla snížit na 11,1 procenta.

Španělská ekonomika se dostala do dlouholeté recese, když se v roce 2008 propadly ceny nemovitostí. Míra nezaměstnanosti se postupně vyšplhala až na 27 procent.

V červnu nejvíce nabíraly služby a průmyslový sektor. Naopak v zemědělství se dále propouštělo kvůli extrémnímu suchu. Nezaměstnanost v zemi je však stále druhá nejvyšší v Evropské unii po Řecku.

 

Zdroj: ČTK

Nezaměstnanost ve Španělsku dosáhla nejnižší úrovně za posledních osm let Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Británie zabavila rekordní množství zbraní, mezi obviněnými figuruje i Čech

  Společnost ·

  Britské úřady zabavily na francouzské straně tunelu pod kanálem La Manche desítky funkčních střelných 

  Airbus představil novou, štíhlejší strukturu

  Byznys ·

  Evropský výrobce letecké techniky Airbus v pondělí představil novou, štíhlejší strukturu. Změna struktury je završením nedávné fúze mezi mateřskou společnosti a domina…

 2. 15 nejlepších letišť světa

  Společnost ·

  Internetový portál Skytrax publikoval výroční ocenění nejlepších letišť světa (World Airport Awards). Popáté v řadě si první cenu zasloužilo Letiště Singapur-Changi. P…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.