Nezaměstnanost ve Francii je rekordní, bez práce je více než tři a půl milionu lidí

Nezaměstnanost ve Francii dosahuje rekordní úrovně. Počet lidí bez práce zde v dubnu vzrostl o 0,7 procenta a dosáhl tak 3,54 milionu lidí. Oznámilo to v pondělí tamní ministerstvo práce. Meziročně se počet lidí bez práce zvýšil o rekordních 5,1 procenta.

Nezaměstnaných přibývalo i přesto, že čtvrtletní růst druhé největší ekonomiky eurozóny překonal odhady analytiků a objevily se náznaky, že poptávka spotřebitelů se zlepšuje.

Ve Francii, jejíž počet obyvatel je odhadován na zhruba 66 milionů, v dubnu přibylo přes 26 tisíc uchazečů o práci.

Dnešní údaje jsou nepříznivou zprávou pro francouzského prezidenta Françoise Hollandea, který ve volební kampani sliboval pokles nezaměstnanosti. Hollande, jehož podpora mezi voliči se pohybuje blízko historických minim, slíbil, že pokud nezaměstnanost do roku 2017 neklesne, nebude se ucházet o druhý mandát.

 


Zdroj: ČTK

Nezaměstnanost ve Francii je rekordní, bez práce je více než tři a půl milionu lidí Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

  1. OPEC těžební limit nesníží, tvrdí delegáti

    Byznys ·

    Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) ponechá podle významného delegáta OPEC z oblasti Perského zálivu na nadcházejícím zasedání současný limit těžby ropy beze změn…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.