Nezaměstnanost ve Francii dosáhla téměř ročního maxima

Počet lidí bez práce ve Francii v červenci stoupl o 34 900 a vyšplhal se tak na 3,510 100. Jde o největší počet od loňského srpna. Ve čtvrtek o tom informovalo francouzské ministerstvo práce. Ekonomika se sice zotavuje a roste rychleji, trh práce se ale od toho nedokáže stále odrazit. Počet těch, kteří se zaregistrovali jako nezaměstnaní, proti červnu vzrostl o jedno procento, meziročně pak o 0,1 procenta.

Ačkoliv podnikatelská a spotřebitelská důvěra je ve Francii na víceletém maximu, trvalejšího snížení nezaměstnanosti se dosáhnout nedaří, i když nová místa vznikají.

Prezident Emmanuel Macron, který se úřadu ujal letos v květnu, hodlá snížit počet lidí bez práce reformou zákoníku práce. Ta má být předložena příští týden.

Ve druhém čtvrtletí míra nezaměstnanosti ve Francii klesla na pětileté minimum 9,5 procenta, zatímco v předchozím kvartálu činila 9,6 procenta, uvedl začátkem měsíce francouzský statistický úřad.

 

 

Zdroj: ČTK

Nezaměstnanost ve Francii dosáhla téměř ročního maxima Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Spotřeba mobilních dat v Česku neustále roste

    Komerční sdělení ·

    Minulý týden Český telekomunikační úřad otevřel veřejnou konzultaci závěrů, které vzešly z testu velkoobchodního trhu přístupu k mobilním službám. Případná regulace ce…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.