Nezaměstnanost ve Francii dosáhla nového rekordu, v zemi je 3,59 milionu lidí bez práce

Míra nezaměstnanosti se v říjnu ve Francii dostala na nejvyšší úroveň od září 2013. Počet nezaměstnaných oproti minulému měsíci narostl o 1,2 procenta, což představuje 42 tisíc lidí. Ve Francii je tak bez práce už 3,59 milionů lidí. Meziročně jejich počet stoupl podle francouzského ministerstva práce o 3,7 %.

Zpráva znamená další tvrdou ránu pro francouzského prezidenta Françoise Hollandea, jehož cílem je, aby nezaměstnanost začala trvale klesat. Hollande už dříve slíbil, že pokud nezaměstnanost do roku 2017 neklesne, nebude se ucházet o druhý mandát.

Měsíční čísla ministerstva práce nezahrnují míru nezaměstnanosti. Ta podle posledních údajů statistického úřadu Eurostat v září ve Francii klesla na 10,7 procenta ze srpnových 10,8 procenta.

Poslední statistika také naznačuje, že francouzská ekonomika začíná pozvolna nabírat na rychlosti, což se ale zatím nepromítlo do situace na trhu práce. A to i přesto, že vláda financuje řadu programů, jejichž cílem je dostat lidi do práce, uvedla agentura Reuters.

Francouzská ekonomika ve třetím čtvrtletí obnovila růst, hrubý domácí produkt (HDP) stoupl o 0,3 procenta. Za prvních devět měsíců tohoto roku HDP Francie vzrostl v přepočtu na celý rok o 1,1 procenta. Vláda očekává za celý rok zvýšení HDP o jedno procento.

 

Zdroj: ČTK

Nezaměstnanost ve Francii dosáhla nového rekordu, v zemi je 3,59 milionu lidí bez práce Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.