Nezaměstnanost v EU zůstala na nejnižší úrovni od roku 2008

Míra nezaměstnanosti v Evropské unii v květnu setrvala na dubnových 7,8 %, což je nejmenší míra od konce roku 2008. Loni v květnu dosahovala na 8,7 procenta. V pondělí o tom informoval evropský statistický úřad Eurostat. Beze změn proti dubnu je i míra nezaměstnanosti v eurozóně, kde činí 9,3 procenta. Před rokem byla na 10,2 procenta.

Nejnižší nezaměstnanost má podle Eurostatu opět Česká republika, a to tři procenta ve srovnání s dubnovou hodnotou 3,1 procenta. Druhá nejnižší nezaměstnanost byla v Německu (3,9 procenta) a dále na Maltě (4,1 procenta). Nejvyšší nezaměstnanost mělo Řecko (22,5 procenta) a Španělsko (17,7 procenta).

Meziročně se nezaměstnanost snížila ve všech členských státech. Nejvíce pak v Chorvatsku, Španělsku a Řecku.

Eurostat používá údaje Českého statistického úřadu, které se liší od údajů Úřadu práce ČR. Podle těch míra nezaměstnanosti v České republice v květnu klesla na 4,1 procenta z dubnových 4,4 procenta. Český statistický úřad vychází u míry nezaměstnanosti z výběrového šetření pracovních sil, Úřad práce pak z počtu registrovaných uchazečů o zaměstnání.

 

Zdroj: ČTK

Nezaměstnanost v EU zůstala na nejnižší úrovni od roku 2008 Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. 15 nejlepších letišť světa

    Společnost ·

    Internetový portál Skytrax publikoval výroční ocenění nejlepších letišť světa (World Airport Awards). Popáté v řadě si první cenu zasloužilo Letiště Singapur-Changi. P…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.