New York projde do roku 2035 výraznou proměnou. Podívejte se, jak bude vypadat

V New York City je řada ambiciózních rozvojových a infrastrukturních projektů v plném proudu. Poslední manhattanská dopravní modernizace přišla 1. ledna v podobě nové linky metra Second Avenue Subway za 4,5 miliardy dolarů. Na druhé straně ostrova je ve výstavbě Hudson Yards - nejdražší developerský projekt v americké historii. V polovině tohoto století bude město vypadat jinak a pravděpodobně přiláká ještě více nových obyvatel a turistů než dnes. Podívejte se na nejpodstatnější projekty, které by měly být dokončeny v příštích dvou desetiletích.

World Trade Center

en.wikipedia.org

Od teroristického útoku 11. září 2001 New York City přestavuje 16 akrů manhattanské čtvrti, kde stála takzvaná dvojčata (Twin Towers) a okolní budovy. K lednu 2017 je už na místě kompletní 1 World Trade Center (také známý jako Freedom Tower, nejvyšší mrakodrap v centru města), 4 World Trade Center, WTC 7, nový přestupní uzel, památník obětem útoku, muzeum, obchodní dům a park. Stále se pracuje na dalších dvou věžích, malém kostelíku a kulturním centru. Celý projekt by měl být hotový do roku 2020.

Essex Crossing

Essex Crossing v manhattanské čtvrti Lower East Side má brzy nabídnout k dispozici 1000 nových bytů pro nízko až středně příjmové residenty. Projekt za 1,1 miliardy dolarů bude zahrnovat také kino, trhy, bowlingovou halu a kulturní centrum. Kdysi opuštěné místo, kde je dnes k dispozici mnoho parkovacích míst, je výsledkem neúspěšného schématu městské obnovy z roku 1960. Výstavba Essex Crossing začala v roce 2015 a kompletní má být roku 2024.

Kampus Cornell Tech

Cornellova univerzita je jednou z předních amerických škol ve městě Ithaca na severozápadě státu New York v USA. Ta chce v New York City vybudovat nový technologický kampus na Rooseveltově ostrově. Areál za 2 miliardy dolarů, který bude obsahovat ubytovací koleje, učebny, kanceláře, restaurace i hotel, bude otevřen už letos.

Hudson Yards

wikimedia.commons.org

Hudson Yards je 28 akrový megaprojekt na Manhattenu, který se skládá z 33 menších projektů. Celý by měl být dokončen v roce 2024 a bude složen z bytových jednotek, obchodů, restaurací, kancelářských budov a náměstí. Odhadovaná cena projektu je 20 miliard dolarů, což z ní dělá nejdražší developerský projekt v americké historii

Hunters Point South

Třiceti akrový projekt ve čtvrti Queens v Long Island City, který upřednostňuje dostupné bydlení. Kromě 5 tisíc bytů nabídne školu, restaurace a nábřežní park s trajektem. Projekt se začal stavět v roce 2013. Druhá s očekávaných tří fází má být dokončena v roce 2018.

Industry City

Stávající budovy a ulice v Industry City v průmyslovém areálu v Brooklynu se datují do roku 1890. Sanační projekt je jim dá ale nový nádech - nové Industry City bude zahrnovat hotel, obchody, a 16 budov pro technologické startupy. 

Greenpoint Landing

Projekt Greenpoint Landing, který má být dokončený v příštích deseti letech, do okolí Brooklynu vnese čtyři akry parků, veřejné školy, osm obytných věží a 5500 nových bytů. Stavba byla zahájena v roce 2015, a jedna z budov je již otevřena.

Waterline Square

Pětiakrový projekt na západní straně Manhattanu navržený hvězdnými architekty Rafaelem Viñolym a Richardem Meierem za 2,3 miliardy dolarů. Má být dokončen do roku 2019 a bude zahrnovat park, tři obytné věže a přes 9 čtverečních metrů obchodních prostor.

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

 

 

New York projde do roku 2035 výraznou proměnou. Podívejte se, jak bude vypadat Foto: Návrh Hudson Yards

reklama

Další články

 1. Ropa zdražuje vlivem americkém útoku na Sýrii

  Byznys ·

  Ceny ropy na světových trzích posilují a v jednu chvíli rostly o více než dvě procenta. Reagují tak na útok Spojených států na vojenskou základnu v Sýrii. Podle severu…

 2. ČNB ukončila intervenční režim

  Byznys ·

  Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes s okamžitou platností ukončila režim devizových intervencí. Informoval o tom mluvčí centrální banky Marek Zeman. Banka tak…

 3. BBC: Unilever prodává své značky margarínů

  Společnost ·

  Unilever se chystá prodat svůj margarínový byznys, včetně značek Flora a Stork. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service. Podle analytiků mohou mít tyto…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.