Netflixu přibylo více předplatitelů, především pak díky Domu z karet

Americké internetové videopůjčovně a televizi Netflix přibylo ve druhém čtvrtletí 5,2 milionu předplatitelů z celého světa. Překročilo to přitom odhady analytiků. Stouply i příjmy a zisk, diváky přitáhlo mimo jiné uvedení nové originální show 13 Reasons Why (13 důvodů proč) a nová řada seriálu Dům z karet.

Akcie firmy, která čtvrtletní výsledky oznámila po pondělním uzavření burzy, zaznamenaly po závěrečném zazvonění zvonku devítiprocentní zisk, když jedna akcie stála 176,2 dolaru (4000 korun). Netflixu se již v dubnu podařilo dosáhnout důležité hranice 100 milionů předplatitelů.

Příjmy se kalifornskému podniku ve čtvrtletí zvýšily o 32,3 procenta na 2,79 miliardy dolarů (63 miliard korun). Čistý zisk meziročně vzrostl na 65,6 milionu dolarů z 40,8 miliardy dolarů.

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa, nejprve do Kanady, poté do Latinské Ameriky, Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska. Služba je přístupná prakticky na jakémkoli zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzol.

Firma vyrábí i vlastní pořady jako je právě Dům z karet. Letos chce za vlastní programy utratit šest miliard dolarů. Netflix má stále prostor na to, aby dohnala HBO, oblíbenou placenou televizi, která mu slouží jako model. HBO má po celém světě 134 milionu předplatitelů, včetně těch, kteří nepoužívají pouze internetové služby.

 

 

Zdroj: ČTK

Netflixu přibylo více předplatitelů, především pak díky Domu z karet Foto: Twin Design / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.