Netflix produkuje stále více exkluzivních pořadů, zvýší proto předplatné

Internetové videopůjčovně a televizi Netflix se daří plnit svůj záměr stát se předním producentem původních programů. V loňském roce společnost vyprodukovala více hodin exkluzivních pořadů, než placená televize HBO. Agresivní expanze však také něco stojí. Společnost příští měsíc zvýší ceny pro věrné předplatitele a čelí tvrdší konkurenci ze strany levnějších soupeřů.

V loňském roce Netflix uvedl 450 hodin vlastních show a filmů, zatímco HBO, která patří mediální společnosti Time Warner, 401 hodin. V letošním roce chtějí obě společnosti vyprodukovat více než 600 hodin původních pořadů.

Netflix příští měsíc otestuje věrnost svých dlouhodobých předplatitelů a zvýší měsíční poplatek o 25 procent na deset dolarů (240 Kč) měsíčně.

HBO má však stále obrovskou výhodu před Netflixem v prestiži. Loni HBO vyhrála 43 cen Emmy, více než jakákoliv jiná televizní síť. Původní programy Netflixu získaly pouze čtyři ocenění, o jedno méně než programy konkurenční Amazon.com.

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa, nejprve do Kanady, poté do Latinské Ameriky, Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska. V současnosti je dostupný ve zhruba 190 zemích, včetně České republiky, převážně však v angličtině. Služba je přístupná prakticky na jakémkoli zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzolí.

Netflix současně uvedl, že v prvním čtvrtletí získal po celém světě 6,74 milionu zákazníků. Nyní tak má 81,5 milionu předplatitelů, napsala agentura AP.

 

 

Zdroj: ČTK

Netflix produkuje stále více exkluzivních pořadů, zvýší proto předplatné Foto: Profimedia.cz

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.