Netflix používá oproti loňsku mnohem více předplatitelů, akcie dosáhly rekordu

Americké streamovací službě Netflix stoupl ve třetím čtvrtletí celosvětově podíl předplatitelů a to konkrétně o 5,3 milionu uživatelů. Firma tak předčila očekávání. Společnost predikovala i příznivý výhled. Na základě toho došlo k růstu její akcií na nový rekord. Příjmy meziročně vzrostly asi o 30 % na 2,99 miliardy dolarů (65,4 miliardy korun), čistý zisk vzrostl z 52 milionů na 130 milionů dolarů (2,8 miliardy korun).

Trh očekával, že počet předplatitelů se zvýší o 4,5 milionu. Společnost předpokládá, že v nynějším čtvrtletí se jí podaří rozšířit základnu předplatitelů o dalších 6,3 milionu. To je mírně nad odhadem trhu. Pokud firmě její odhady vyjdou, mohla by mít na konci roku více než 115 milionů předplatitelů.

V dopise akcionářům Netflix uvedl, že na vlastní programy hodlá v příštím roce vynaložit sedm až osm miliard dolarů (153 až 175 miliard Kč). Letos to má být kolem šesti miliard dolarů.

Netflix zahájil činnost v roce 2007. Od té doby expandoval do celého světa, nejprve do Kanady, pak i do Latinské Ameriky, Evropy, Austrálie, na Nový Zéland a do Japonska. Služba je přístupná prakticky na jakémkoli zařízení, které má připojení k internetu, včetně osobních počítačů, tabletů, chytrých telefonů, chytrých televizí a herních konzol.

Firma vyrábí i vlastní pořady, například Dům z karet. Netflix má stále prostor k tomu, aby dohnal HBO, placenou televizi, která mu slouží jako model. HBO má po celém světě 134 milionu předplatitelů, včetně těch, kteří nepoužívají pouze internetové služby.

Akcie Netflixu na zveřejnění výsledků zareagovaly růstem o více než jedno procento a dostaly se na rekordních více než 205 dolarů. Od začátku roku už zpevnily asi o 64 procent.

 

 

Zdroj: ČTK

Netflix používá oproti loňsku mnohem více předplatitelů, akcie dosáhly rekordu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. Islámský stát přišel o syrskou Rakku

  Byznys ·

  Arabsko-kurdské milice SDF dobyly z rukou bojovníků teroristické organizace Islámský stát (IS) město Rakka. To v minulosti představovalo hlavní baštu IS v Sýrii. S odk…

 2. Boje v Iráku zvyšují ceny ropy

  Byznys ·

  Ceny ropy na světovém trhu v pondělí zaznamenaly růst. Důvodem jsou boje v okolí severoiráckého města Kirkúk. Agentura Reuters uvedla, že způsobily krátkodobý výpadek …

 3. Vítězem rakouských voleb je populismus

  Společnost ·

  V rakouských parlamentních volbách zvítězil populismus a alpská země se tak posunula výrazně doprava. Po nedělních parlamentních volbách o tom alespoň referují německá…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.