Netflix je miláčkem Wall Street, může se stát žhavým zbožím pro odkup

Internetová streamovací firma Netflix se stala miláčkem Wall Street. Stalo se tak poté, co zaznamenala vysoké zisky a solidní nárůst uživatelů. Podle serveru americké televize CNN se firma nyní může stát žhavým terčem pro akvizici. Mezi potenciálními zájemci se mohou objevit firmy jako Google, Apple nebo Disney. Podle některých analytiků dává těmto firmám větší smysl koupit Netflix, než sociální síť Twitter, o jejíž prodeji se už nějaký čas spekuluje.

Růst akcií ospravedlňuje ředitele společnosti Reeda Hastingse, který začátkem roku čelil kritice, že investuje enormní množství peněz do svého originálního obsahu. Netflix ovšem v nedávné době vyvolal pozitivní ohlasy s uvedením nových seriálů, jako jsou Stranger Things, Get Down, Luke Cage nebo třetí sezóna seriálu Black Mirror.

Podle informací slovenského serveru Sme.sk Netflixu letos vzrostla uživatelská základna o 1,2 milionů předplatitelů. Netflix i přesto bude muset vynaložit velké množství financí a energie na vytvoření kvalitního obsahu, díky němuž si udrží své předplatitele, kteří chtějí stále více. Někteří analytici si podle CNN myslí, že by bylo moudré, kdyby Netflix navázal partnerství s větší mediální skupinou. Jde přece jen o spojence, který má větší kapitál.

Bývalý analytik investičního fondu a v současnosti vedoucí asijské spotřebitelské výzkumné společnosti ValuePenguin DJ Kang CNN říká, že koupě Netflixu dává větší smysl než například odkoupení Twitteru. Do hry o to, kdo se bude ucházet o Netflix může vstoupit tak Google, Apple nebo Disney. V případě odkoupení Googlem by Netflix mohl spolupracovat s YouTubem. Apple by pak podle Kanga mohl rozšířit oblast digitálních médií pro své mobilní telefony.

Tržní hodnota Netflixu se v současnosti odhaduje na 54 miliard dolarů. Nabídnutá cena by podle CNN mohla ale lehce přesáhnout i 70 miliard dolarů. 

 

 

Zdroj: Zet, CNN, SME

Netflix je miláčkem Wall Street, může se stát žhavým zbožím pro odkup Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Panama přestává být daňovým rájem

    Byznys ·

    Panama ve čtvrtek podepíše mnohostrannou úmluvu o sdílení detailů týkajících se zahraničních daňových poplatníků s dalšími vládami. Jde tak o velký krok, který povede …

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.