Nepředobjednali jste si Model 3? Tak si na něj ještě dlouho počkáte

Americký výrobce elektromobilů Tesla už od dubna 2016 přijímá předobjednávky na svůj elektrický vůz určený pro masový trh Model 3. Zákazníků, kteří složili na nový elektromobil zálohu, už Tesla registruje 400 tisíc. Ostatní zájemci, kteří tak neučinili, si ale podle serveru CNN budou muset na Model 3 počkat pravděpodobně až do roku 2019.

Mohlo by vás zajímat

„Bude to dlouhé čekání,“ řekl v úterý generální ředitel automobilky Tesla Elon Musk na výroční konferenci pro akcionáře společnosti. „Hádám, že když zálohu složíte teď, dostanete (Model 3) asi koncem příštího roku.“ Muskův odhad naznačuje ještě větší rezervu, než se očekávalo. Na webových stránkách automobilky je odhad dodávky pro nový Model 3 vyhrazený na „polovinu roku 2018 nebo později.“

Optimistický prodej Modelů 3 přitom pomohl vyhnat nahoru cenu akcií Tesla v posledních měsících natolik, že v tržní kapitalizaci předčila tradiční automobilky jako General Motors a Ford a stala se tak vůbec nejhodnotnějším výrobcem automobilů ve Spojených státech.

Náklady na přípravu zahájení prodeje Modelu 3 zároveň ale tlačí Teslu hlouběji do červených čísel. Ty se totiž zvýšilo o více než 1 miliardu dolarů na začátku tohoto roku. Tesla totiž minulý měsíc oznámila, že před uvedením Modelu 3 „podstatně rozšiřuje“ svou infrastrukturu a maloobchodní, dodací a servisní místa.

Tesla také čelí silné kritice, že přetěžuje své zaměstnance. V jejích fabrikách totiž dochází oproti běžnému průměru v průmyslu dvakrát častěji ke zraněním. Dokazují to data americké odborové organizaci United Auto Workers (UAW), o kterých jsme psali zde.

 

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Nepředobjednali jste si Model 3? Tak si na něj ještě dlouho počkáte Foto: Tesla

reklama

Další články

  1. Jordánsko se připojilo k bojkotu Kataru

    Byznys ·

    Jordánsko omezí své diplomatické vztahy s Katarem a zavře jordánskou kancelář katarské televize Al-Džazíry. Podle agentury AP to oznámil mluvčí vlády v Ammánu. Jordáns…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.