Nepovedená prezentace Faraday Future umocnila nedůvěryhodnost k firmě, říká Horčík

Elektromobil společnosti Faraday Future s označením FF91 slibuje mnoho zajímavých specifikací. Na veletrhu CES v Las Vegas se ale firma s čínskými investory podle šéfredaktora magazínu o budoucnosti dopravy Hybrid.cz Jana Horčíka nepředstavila v tom nejlepším světle. Nepovedená prezentace totiž podle něj zintenzivnila otázku pojící se k důvěryhodnosti firmy. Čínští investoři v minulosti například přiznali, že nemají peníze na investice.

Faraday Future přitom peníze na investice potřebuje ve velkém měřítku. V Nevadě chce postavit továrnu, jejíž cena má dosáhnout hodnoty jedné miliardy dolarů. Ukázalo se ale, že firma nemá peníze ani na zaplacení samotných stavařů. „Jeden ze zástupců státu Nevada dokonce prohlásil, že firma je Ponziho schéma, tedy že jde o podvod,“ řekl na rádiu Zet Horčík.

Automobilka ovšem potřebuje přesvědčit zákazníky o své důvěryhodnosti, aby mohla od nich získat pět tisíc dolarů jako přednostní rezervační zálohu na chystaný elektromobil. V souvislosti s nezdařenou prezentací se tato vidina pomalu ztrácí v mlhavém oparu nejistoty.

„Prezentace nebyla příliš povedená. V jejím průběhu se objevilo několik zádrhelů, což trochu snížilo dopad toho oznámení,“ uvedl Horčík. Narážel zejména na moment, kdy se čínský miliardář a investor do Faraday Future Jia Yueting snažil předvést na jevišti před publikem samoparkovací systém. Vůz ale napoprvé vůbec nezareagoval na pokyn.

Horčík přitom přiznává, že specifikace nového elektromobilu jsou velice zajímavé. Podle firmy se vůz FF91 může pochlubit 1050 koňskými silami a zrychlit z nuly na 100 km/h za 2,39 sekundy. Elektromobil je tedy rychlejší než Tesla Model S P100D, která to zvládá za 2,5 sekundy. Má také zvládnout nabít svou 130 kWh baterii dvakrát rychleji než Tesla. Ujet na její jedno nabití má pak dokázat až 608 kilometrů.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s šéfredaktorem magazínu o budoucnosti dopravy Hybrid.cz Janem Horčíkem. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Nepovedená prezentace Faraday Future umocnila nedůvěryhodnost k firmě, říká Horčík Foto: ČTK/DPA/Andrej Sokolow

reklama

Další články

  1. Sold Out Biz: Jak se vypořádat s odmítnutím

    Byznys ·

    Odmítnutí klientem je pro obchodníka denním chlebem. I proto je nutností se s ním naučit pracovat. Obávané „ne“ totiž nemusí být konečné. Jak s odmítnutím pracovat, ab…

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.