Nenechte se mýlit, mačkání obleku je znakem kvalitního přírodního materiálu

Jak poznat kvalitně zpracovaný oblek? Základním kritériem je použitý materiál. Dalším specifickým znakem je i skutečnost, že se oblek v ohybech mačká. Na rádiu Zet o tom hovořila Lucie Kabátová ze salonu WINDSORS. Více informací se už dočtete v novém článku. 

„U precizně ušitého obleku nebo krásného obleku, na kterém by mělo být vidět, že je opravdu luxusní a správně ušitý, je zapotřebí si dát určitě pozor na materiály, které by měly být stoprocentně přírodní. To znamená bez jakýchkoli umělých příměsí, když to řeknu jednoduše,“ říká Kabátová.

Konkrétně pak jde o materiály, jako je stoprocentní merino vlna, která v sobě má více příměsí. Jednou z nich může být například kašmír. Existují i látky, do kterých je zatkán diamantový prach.

„Tyto látky jsou opravdu nádherné, luxusní a speciální. Je jich vytkáno jen několik metrů na celý svět. Obleky jsou opravdu nádherné a každý si všimne, že je to něco speciálního,“ sdělila Kabátová.

Dalším znakem kvalitního obleku je skutečnost, že se ve svých ohybech mačká. Tím se podle Kabátové vyznačuje kvalitní materiál. Někomu se může zdát, že mačkání obleku je spíše nevýhodou. Jde ale o pravý opak. 

„Někdy je velký problém klientům vysvětlit, že je to v pořádku a že je to znak opravdu dobrého a kvalitního materiálu. Neznamená to, že ten oblek je celkově zmačkaným. Mluvím třeba o podkolenní nebo u loktů. Tam je to naprosto normální,“ informovala Kabátová.

Dalším nezbytným předpokladem kvalitního kostýmu představuje jeho střih. U saka jsou pak klíčová především ramena a hrudník. Ostatní věci jdou podle Kabátové předělat. Jestliže si jde člověk koupit oblek do konfekce, tak toto je základní věc, které si musí všímat. Pokud tak neučiní, tak se celý dojem ze saka rozbourá. Pak se už jen horko těžko upravuje, aby vše perfektně sedělo.

„My na to klademe velký důraz, aby to sedělo maximálně krásně a člověk v tom vypadal výborně,“ říká Kabátová na rádiu Zet. 

 

Celý článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Lucií Kabátovou ze salonu WINDSORS. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše. 

 

Zdroj: Zet

Nenechte se mýlit, mačkání obleku je znakem kvalitního přírodního materiálu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.