„Nemyslím si, že by ženy podnikatelky byly v oboru diskriminovány,“ říká H. Kohoutová

Sama podniká už 18 let a je toho názoru, že ženy podnikatelky jsou ve svých obchodech obezřetnější, empatičtější a trpělivější než muži. Helena Kohoutová, zakladatelka dámského klubu Cosmopolitan Executive Helas Ladies Club, se za svou kariéru nesetkala s žádným stereotypem nebo genderovou diskriminací. Ženy podnikatelky si ale podle ní v České republice samy sebe málo váží. Proto také založila projekt Ocenění českých podnikatelek, kterým za osm let existence prošlo už 64 vítězek jednotlivých kategorií.

Ocenění českých podnikatelek přijímá nominace na základě výsledků firem stoprocentně vlastněných ženami s českým občanstvím, které podnikají alespoň 4 roky. „V letošním roce jsme vybírali z 18 tisíc firem a na základě ratingu a scoringu je do semifinále doporučeno 649 společností. Tyto firmy mají možnost a příležitost přijmout nominaci a zúčastnit se finále, které bude 5. listopadu,“ řekla na rádiu Zet Kohoutová.

„Přeji si, aby každá žena, která se zúčastní projektu Ocenění českých podnikatelek, získala nový pohled na sebe, na svoji firmu. Také aby si připustila to, že není nic špatného mluvit o svém úspěchu,“ řekla Kohoutová.

Že by ale byly ženy podnikatelky jakkoli diskriminovány ze strany mužů, si Kohoutová nemyslí. Věří naopak, že spíše záleží na osobních sympatiích nebo antipatiích. Rozdíly mezi mužským a ženským řízením firmy ale podle ní existují. „Ženy v každém případě podnikají obezřetněji, jsou rozvážnější ve svých investicích. Ženy mají vysoké procento konstantní úspěšnosti,“ uvedla. Podle ní jsou také ženy více empatické, trpělivé a svým podnikáním tmelí rodinné týmy. „Podle analýzy NSG Morrison až 82 % žen podporuje sociální nebo charitativní projekty,“ dodala. Jedinou slabinou podnikatelek je podle Kohoutové to, že zatím o svých úspěších nedokáží mluvit.

 

Celý rozhovor o českých podnikatelkách se zakladatelkou Ocenění českých podnikatelek Helenou Kohoutovou si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

„Nemyslím si, že by ženy podnikatelky byly v oboru diskriminovány,“ říká H. Kohoutová Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

Youradiotalk.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio talk.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.